AI Development Tools: Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 60: | Line 60: | ||
|n8n | |n8n | ||
|Workflow automation | |Workflow automation | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| colspan="4" |'''Graphics''' | |||
|- | |||
|lovart | |||
|Graphics | |||
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 20:26, 23 July 2025
Tools
| Name | Type | Investor | |
|---|---|---|---|
| IDE | |||
| Github Copilot | |||
| Cursor | |||
| Windsurf | |||
| Lovable | |||
| Replit | |||
| Amazon Kiro | |||
| Terminal | |||
| Aider | Terminal | ||
| Claude Code | Terminal | ||
| Workflow automation | |||
| n8n | Workflow automation | ||
| Graphics | |||
| lovart | Graphics | ||