CSS: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
|||
| Line 5: | Line 5: | ||
|- | |- | ||
| * || all elements | | * || all elements | ||
|- | |||
| div.class || <div> of class "class" | |||
|- | |- | ||
| div#itemid || <div> with elementid | | div#itemid || <div> with elementid | ||
|} | |} | ||
Revision as of 16:05, 23 April 2018
Selectors
| selector | description |
|---|---|
| * | all elements |
| div.class | <div> of class "class" |
| div#itemid | with elementid
|