Frequency Analysis: Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
|IIC | |IIC | ||
|2010 | |2010 | ||
| | |||
|- | |||
|MPU-9250 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Revision as of 18:50, 15 January 2024
Accelerometer
| Resolution | ODR | Interface | Date | Notes | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ADXL345 | ±16g | 10bit - 13bit | 3200Hz | SPI + IIC | Klipper | |
| MPU-6050 | ±16g | 16bit | 1000HZ | IIC | 2010 | |
| MPU-9250 | ||||||
| LIS3DH | ±16g | 16bit | 5000Hz | SPI + IIC | 2010 |